חידוש דק / חידוש דקים, כל מה שצריך לדעת.

חידוש דקים

 

תהליך חידוש הדק אינו תהליך מסובך אולם כמו כל דבר יש יתרונות לביצוע על ידי בעלי מקצוע.

לפני חידוש הדק יש לוודא כי הנזקים בדק אינם ביסודות, אם יסודות הדק (הקונסטרוקציה) נפגעו מיובש, ריקבון או כל נזק אחר הרי שי לתקנם לפני חידוש פני הדק.

 

לאחר שהיסודות נבדקו ע"י בעל מקצוע עם ניסיון יש לוודא כי העץ לא ספג נזקים רבים מידי מכיוון שאמנם תהליך החידוש יחדש את פני הדק אולם אם הנזקים רבים מידי הדק לא יאריך ימים, שיקול של עלות מול תועלת.

 

 

3 השלבים העיקריים בחידוש דק.

ניקוי הדק, יש לנקות את הדק באופן יסודי בין אם הוא קיבל גוון אפור מחשיפה ארוכה לשמש או כתמי אבק, פייחת ונזקים אחרים, לאחר טאטוא יסודי צוות TOUCH WOOD יתאים את חומר הניקוי לסוג העץ ובאמצעות תהליך מקצועי של שימוש בחומרי ניקוי ינקה את הדק, בסיום שלב זה הדק יראה כמו חדש אולם אין זה מספיק.

שטיפת הדק, לאחר שימוש בחומרי ניקוי יש לשטוף את הדק בלחץ גבוה באמצעות מכשיר מים ייעודי, הסיבה הינה הוצאת שאריות חומר הניקוי, לכלוך ושאר חומרים זרים שאינם חלק מהעץ, כאן חשוב לציין ששימוש במטאטא או כל סוג מברשת יכול לשרוט את הדק.

לאחר יבוש הדק ולפני שימונו יש לוודא כי אין צורך לשייף את הדק עקב התרוממות לוחות או כל שינויי צורה אחר.

שימון הדק, בשוק קיימים סוגים רבים של שמן דקים בין אם בגוון שקוף או בגוונים שונים, חשוב לבחור את סוג השמן שיתאים הן לסוג העץ והן לתוצאת הגוון אותו נרצה לקבל, חשוב לדעת כמה שכבות יש למרוח ומה הוא פרק הזמן שיש להמתין בין שכבה לשכבה התשובה לכך טמונה בסוג העץ, סוג השמן ומצב הדק.

 

לסיכום, חידוש דק יחזיר לדק שלכם את הברק שהיה לו ביום הקמתו אם יבוצע בצורה מקצועית,

צוות TOUCH WOOD ישמח לעמוד לרשותכם במתן הצעת מחיר לחידוש דק, 

 

 

TOUCH WOOD -  עבודות עץ בנגיעה אישית